Jak to funguje

Jak objednat přepravu zásilky a její následující průběh

  • Objednání přepravy Vaší zásilky můžete provést pomocí formuláře na našich webových stránkách. Kurýr na Vámi určené adrese zásilku vyzvedne.
  • Pro objednání vyzvednutí zásilky vyplníte formulář Objednat přepravu. Zvolíte typ přepravy, zadáte adresu vyzvednutí zásilky a adresu příjemce. Přesná cena přepravy bude vypočítaná na základě zadání parametrů zásilky. U zásilek podaných na naší pobočce nemusíte vyplňovat formulář, vše uděláme za Vás.
  • Dalším krokem je platba. Na výběr máte hned několik variant. Platbu lze provést buď bankovním převodem (Raiffeisenbank), prostřednictvím elektronické peněženky GoPay.cz , platba kartou (Visa, MasterCard, Maestro), nebo zrychleným  převodem (CSOB, UniCredit Bank, KB, MBank, Fio banka, ČS, Sberbank, GE bank).
  • Po uhrazení ceny přepravy Vás budeme obvykle do 30 minut kontaktovat,  kde upřesníme termín  vyzvednutí zásilky s doplňujícími informacemi.

 

U vnitrostátní dopravy vyzvednutí zásilek probíhá následující pracovní den s doručením do druhého dne. Označení zásilky adresou není nutné, kurýr, který bude zásilku vyzvedávát, bude mít štítek s údaji o zásilce připravený u sebe.

U mezinárodní dopravy vyzvednutí zásilek obvykle probíhá tentýž den, u zásilek uhrazených do 12 hodin. Štítek s údaji o zásilce Vám bude zaslán emailem k jeho následujícímu vytištění (platí pro kurýra UPS), nebo jej bude mít kurýr připravený u sebe (platí pro kurýra GLS).

 

Jak mohu zásilku sledovat? Po objednání a uhrazení přepravy bude Vám na email zasláno sledovací číslo zásilky, kterou budete moci sledovat na stránkách jednotlivých přepravců - UPS sledování, GLS sledování

Jak správně zabalit balík

Každý balík musí splňovat maximální rozměry a váhu, které jsou:

  • Vnitrostátní přeprava - maximální délka zásilky (nejdelší strana) 200cm a zároveň součet obvodu a délky zásilky maximálně 300cm. Maximální hmotnost pro přepravu běžných zásilek činí 50 kg.
  • Mezinárodní přeprava - maximální hmotnost zásilky k odbavení je 69 kg, nebo její délka 260 cm, nebo její celková délka + obvod/(2 x šířka) + (2 x výška)/ v součtu nesmí přesáhnout 410 cm. U zásilek větších rozměrů, nebo váhy kontaktujte prosím naši zákaznickou linku.

Obal balíku musí respektovat hmotnost a objem zásilky s ohledem na mechanickou přepravu na třídící lince. Doporučujeme pevné kartonové obaly, v případě vyšší hmotnosti dostatečně pevné zabalení. Berte prosím ohled na fakt, že balík bude přepravován v přepravní poloze, která nemusí odpovídat přirozeným rozměrům balíku např. u velké výšky je předpoklad, že balík se bude přepravovat vodorovně otočený a dále umístěn v dostatečně stabilní poloze, aby nedošlo k jeho pádu.

Balík musí být pevně uzavřen, zalepen a bez otvorů. Nejsou přípustné jakékoliv staré čárové kódy a přepravní štítky, které mohou zavinit chybné zpracování zásilky.

Přepravované zboží musí být uvnitř balíku pevně fixované proti pohybu. U posílání více produktů současně, např. lahví atp. je nutné použít proložky a pečlivější zabalení, výrazně tím předcházíte poškození přepravovaného zboží.