Jak zabalit balík?

Jak správně zabalit balík do zahraničí? Přinášíme praktické rady, jak balík zabalit a čemu se vyhnout, aby byla přeprava maximálně bezpečná a bezproblémová.

Rozměry a váha balíku

Maximální rozměry i váha je závislá na konkrétních dopravcích a specifické službě. U nás si můžete vybrat přepravu, která typu vaší zásilky nejlépe vyhovuje. 
Ušetříme váš čas i peníze. Nemusíte procházet stránky všech dopravců, stačí v našem ceníku zadat rozměry a váhu zásilky a okamžitě uvidíte, z jakých služeb můžete vybírat včetně jejich ceny. 

Obecně platí pravidlo, že balík musí být manipulovatelný jednou osobou. Objemnější a těžší zásilky lze samozřejmě bez problémů přepravovat, jedná se pak o jinou službu – nadměrná zásilka.

Do čeho zabalit balík?

Balík musí být zabalen do pravidelného tvaru, proto ji zabalte do nepoškozené kartonové krabice, ideálně nové. Dno musí být pevné, aby váhu zásilky sneslo bez poškození.

Na co při balení myslet?

  • zásilka musí být manipulovatelná jednou osobou
  • zásilka musí být pevně uzavřena (zalepena) a bez otvorů
  • z krabice odstraňte případné staré štítky a opatřete ji novým, který od nás obdržíte e-mailem
  • na balíku mohou být při přepravě umístěny jiné balíky, balení proto musí být pevné ze všech stran
  • berte, prosím, v potaz, že zásilka je manipulována také mechanicky, na třídící lince
  • také mějte na mysli, že zásilka bude přepravována tak, aby byla co nejstabilnější. Pokud je balík např. vysoký, bude přepravován vodorovně na jeho nejdelší straně, aby se předešlo pádu.

 

Vnitřní výplň balíku

Zboží uvnitř krabice musí být pevně fixované, aby se v ní volně nepohybovalo a tím se nepoškodilo.

Ideální výplň je bublinková fólie, polystyren,vlnitá lepenka, tělíska Flopak, Padpak, pěnové profily nebo vzduchové polštářky.

Za co připlácím?

  • poplatek za nepravidelné balení: týká se jakýchkoliv zásilek, které nejsou uzavřeny v kartonové krabici, včetně zásilek válcovitého tvaru (např. barely, pneumatiky, měkké zboží zabalené ve strečové fólii) 
  • poplatek za změnu adresy

Nenašli jste informaci, kterou potřebujete? Neváhejte nás kontaktovat.